Jesenný líder zo Zubrohlavy stratil vedúcu priečku

Futbalisti Zuberca predviedli v Oravskej Polhore nevídaný gólostroj. Pri chuti bol hlavne nestarnúci Marek Šiška.

Domáci kapitán Matej Maslo patril medzi najlepších hráčov na ihrisku. Domáci kapitán Matej Maslo patril medzi najlepších hráčov na ihrisku. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Dlhá nad Oravou – Zubrohlava 3:1 (3:1)

Góly: Capuliak 2, Kukla – Tomaštík

Dlhá Zubrohlavu prekvapila. Do zápasu nastúpila s odhodlaním a tvrdo. Hneď v úvode hry sa podarilo hráčovi Dlhej Marekovi Capuliakovi skórovať. Následne v 16. min ten istý hráč gólovo zakončil opäť. V prvom polčase tak mala Dlhá jednoznačnú prevahu a bola lepšia. Hralo sa prevažne na jednej polovici ihriska. V 31. min strelil gól taktiež hráč Dlhej Jakub Kukla. Zubrohlava sa však nedala a v 34. min zakončil aj Jakub Tomaštík. V druhom polčase sa Zubrohlava snažila dotiahnuť na súpera. Na obidvoch stranách boli zahodené a nevyužité šance. Gól však už nepadol.

IVAN JENDRIŠEK

Zostava domácich: Šimánek, Janota, Capuliak, Maslo, Polák (46. Zavoďančík), Mores, Kukla, Šutta, Kordiak (80. Šeliga), Capuliak, Jendrišek

Zostava hostí: Jendrol, Miroslav Tomaštík, Majchrák, Gluštík, Pienčák, Prozbík, Jendrol (46. Matej Tomaštík), Václav, Mušák, Gluštík, J. Tomaštík (61. Hellebrandt)

ŽK: Kukla, Kordiak – Prozbík

ČK: Capuliak – Pienčák

Rozhodcovia: Svitek – Babinský, Vajdiar J.

Novoť – Breza 3:2 (1:1)

Góly: Ťapaják (z 11 m), Ganobčík, Kocúr – Miloš Kormaňák, Michal Kormaňák

Do prvého kola jarnej časti vstupovali oba tímy s nervozitou. Zápas bol vyrovnaný. V 33. min išla Novoť do vedenia. Strelu domácich zablokoval obranca Brezy rukou. Rozhodca nariadil pokutový kop. Na biely bod si loptu postavil brankár Ťapaják, ktorý premenil. Súperovi sa však o 4 minúty podarilo vyrovnať. V 74. min dokonca Breza vyhrávala. Po pravej strane si loptu pekne potiahol Michal Kormaňák a s veľkým šťastím skončila v domácej sieti. Novoť sa však nevzdala a vyvinula tlak. Odmenou bol vyrovnávajúci gól. Lopta už bola takmer v aute, no Mikolajčík ju v poslednej chvíli zachytil, vrátil späť do hry, kde ju našiel Ganobčík a hlavou upratal do brány. Aby toho nebolo málo, domáci dali 5 minút pred koncom tretí gól. Lopta sa odrazila od obrancu Brezy k domácemu Kocúrovi, ktorý pohotovou strelou rozhodol o triumfe domácich.

ĽUBOMÍR KOZAŇÁK

Zostava domácich: Ťapaják – Rončák, Nodžák, Jašica, Mikolajčík (63. Dávid Michlík), Kocúr, Dominik Michlík, Ganobčík, Šubjak (63. Kuhejda), Kapičák, Serdeľ

Zostava hostí: Bakoš – A. Juriga, S. Juriga, Mordel, Hládek, M. Juriga, Miroslav Trabalík, Florek, Miloš Kormaňák, Matejčík, Michal Kormaňák (86. Matúš Trabalík)

ŽK: Kocúr, Ganobčík – S. Juriga, Mordel, M. Juriga, Matejčík

Rozhodcovia: Vajdiar – Capko, Loffay

Or. Podzámok – Zázrivá 0:0

V prvom jarnom zápase chceli domáci zabodovať, ale nepodarilo sa im to. Väčšinou sa hralo na polovici hostí, ktorí boli bezzubí, no napriek tomu získali bod. V prvom polčase mal šancu Michal Chromek, ale nepodarilo sa mu vystreliť. V druhom dejstve dal hlavičku po centri Martina Medveckého Juraj Maslo. Strela hlavou však minula bránu. Ďalšiu nepremenenú šancu mal Juraj Maslo, ktorý bol najlepším hráčom zápasu. Vypracoval si protiútok, nahral Petrovi Holubčíkovi a strela tesne minula bránu Zázrivej. Ešte ku koncu hry opäť Juraj Maslo vystrelil na bránu hostí, no brankár pohotovo reagoval. Napínavý zápas tak skončil bezgólovo. JÁN HOLUBČÍK

Zostava domácich: Bukna, T. Maslo, F. Harezník, Mihálik, M. Harezník, Cengel, J. Maslo, Chromek, P. Holubčík (62. M. Holubčík/84. Medvecký), Hutko, Medvecký

Zostava hostí: Kollárik, Láštic, Mahút, Karcol, Lacko (68. D. Zaťko), Osadský, Mäsiar, Kralčák, Kitaš, Drengubiak, J. Zaťko (88. Otruba)

Rozhodcovia: Melicherčík – Živčic, Jadroň

Prečítajte si tiež: Derby v Nižnej rozhodol žolík z lavičky Čítajte

Or. Polhora – Zuberec 1:8 (1:3)

Góly: J. Berdys – Marek Šiška 5, Mikulaj (z 11 m), Matej Šiška, Maroš Dedinský

V chladnom počasí sa hral bojovný futbal iba v prvom polčase. Hostia boli od úvodu lepším, technickejším mužstvom. Paradoxne prvé gólové šance mali domáci. Po rohovom kope z 2 metrov hlavičkoval domáci hráč tesne vedľa brány. Druhú šancu už využili, keď dlhý aut Jakub Berdys hlavou umiestnil do brány. Hostia v priebehu 5 minút rozhodli o osude celého stretnutia, keď strelili tri rýchle góly. Do druhého polčasu nastúpili domáci so snahou zvrátiť výsledok. Psychicky sa však položili, nevychádzalo im prakticky nič. Hostia na druhej strane excelovali. Vytvárali si jednu šancu za druhou. Strelecky žiaril Marek Šiška, autor piatich gólov. Debakel Oravskú Polhoru buď povzbudí k lepším výkonom, alebo ju posunie do nižšej súťaže. JOZEF PITÁK

Zostava domácich: Vanek – J. Berdys, Lacek, Skurčák, Valko, F. Berdys, Masničák, Žofčík, Bjaloň, Golák (72. Ľudma), Piták

Zostava hostí: Filek – Šuriňák, Maroš Dedinský, J. Šiška, Marek Šiška, M. Chovančák, Mikulaj, Matej Šiška, T. Šiška, Ťapaják, D. Chovančák

ŽK: Maroš Dedinský, ČK: J. Berdys (po 2 ŽK)

Rozhodcovia: Karcol – Pobeha, Kratoň

Pribiš – Liesek 2:0 (0:0)

Góly: Meľo, Lisík

Na rozmočenom teréne v Pribiši sa hralo medzi šestnástkami. Prvá strela prišla od hostí v 10. min spoza šestnástky a potom mal veľkú šancu Peter Kubas. Sám sa rútil na domáceho brankára, ale ten ho vychytal. V 22. min hrali Pribišania priamy kop, po ktorom Vraniak mieril do tyčky. Ten istý hráč mal dobrú šancu aj o pár minút, ale ani tú nepremenil. Po prestávke sa domáci aj hostia snažili kombinovať. Zlom nastal v 51. min, keď osamotený Liesečan nedal gól zoči-voči brankárovi z 5 metrov. Po tejto šanci prebrali hru domáci. V 55. min hosťujúci kapitán fauloval jedného z domácich, po čom rozhodca nariadil priamy kop. Loptu si postavil Stanislav Meľo a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Od tohto momentu Pribišania začali hrať ešte lepšie. V 60. min šiel Juriga sám na brankára, ale ten ho vychytal. O pár minút zvládli domáci prečíslenie na výbornú. Meľo nahral Lisíkovi a ten už len doťukol loptu do bránky. Potom domáci futbalisti kontrolovali hru a tešili sa z víťazstva. ONDREJ MARTVOŇ

Zostava domácich: Suroviak – Hurák, Vraniak, Bača, J. Meľo, Dančo (83. Fajber), Lisík, Brienik (90. Martvoň), Jablonský, S. Meľo, Juriga

Zostava hostí: Š. Žulko – Vavrek, Chovančák, Kaník (71. Macák), M. Žulko, Kabáč, Hrkeľ, Palider, Vrabec, Prídavok, Kubas

ŽK: Dančo, Juriga (obaja Pribiš)

Rozhodcovia: Jadroň – Melicherčík, Živčic

Vavrečka – Zákamenné 3:0 (1:0)

Góly: Stolárik 2 (oba z 11 m), Brčák

Stretnutie vo Vavrečke sa hralo do 31. min väčšinou v strede ihriska, bez vážnejšej šance na oboch stranách. K prvej väčšej, gólovo zaváňajúcej príležitosti sa dostali domáci, no pre ofsajd gól nebol uznaný. Následne bol faulovaný domáci Brišák, čo smerovalo k odpískaniu jedenástky. K tej sa postavil Stolárik a loptu nekompromisne poslal za brankárov chrbát. Do druhého dejstva nastúpili hostia so snahou vyrovnať, no akciu rozbehli znovu domáci. Na bránu sa sám pustil Hrubjak, avšak jeho strela mierila rovno do náruče Ferenčíka. Ďalšiu príležitosť zahodil už strieľajúci Stolárik, keď hlavou zakončil vedľa. V 67. min bol v pokutovom území faulovaný Masničák, čo viedlo k ďalšej penalte. Pri tej sa už Stolárik nemýlil a zvýšil na 2:0. O niekoľko minút sa na listinu strelcov zapisuje aj Brčák, keď po súvislom útoku triafa rovno medzi tri žrde. Po prvom zápase tak aj napriek svojej dravosti Zákamenčania na kvalitnejšiu Vavrečku nestačili a odchádzajú bez bodu. PAVOL HOLMÍK

Zostava domácich: Holub, Brčák, M. Holmík, Stolárik, L. Holub, Masničák (87. Meliš), Korman, Hrubjak, Brišák, Š. Holmík (89. Kubík), Čiernik (60. Tomaštík)

Zostava hostí: Ferenčík, Večerek, Juriga, Michalica, Kakus, Murín, Melicaj, Florek, M. Buckulčík, Račák, T. Buckulčík

ŽK: Čiernik, Masničák – Juriga, Kakus, Michalica

Rozhodcovia: Frančák – Janidžár, Pavlák