Na ľade tieklo šampanské. Oravská hokejová liga má nového majstra

Druhému Liesku nestačila v poslednom kole ani dvojciferná výhra.

Hokejisti Slanice sa tešili z prvého titulu. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

HK Oravská Polhora – HK Rabča 0:5 (0:3,0:0,0:2)

Góly: Oselský Marián (Oselský Kornel), Oselský Marián (Harbut Pavol), Kudjak Ivan (Oselský Marián), Koľada Jakub (Labuda Milan), Oselský Kornel

Susedské derby začalo opatrne. Oba tímy v úvodnej časti hrali defenzívne a do útočných akcií sa veľmi nepúšťali. Skóre sa podarilo otvoriť v 9. min Mariánovi Oselskému z Rabče, ktorý o necelá dve minúty skóroval znova. Po týchto dvoch lacných góloch Jozefa Iglarčíka striedal v bráne Pavol Kvasniak, ktorý však pred koncom prvej tretiny inkasoval tiež. Počas presilovej hry sa presadil Ivan Kudjak. Začiatkom druhej tretiny mal šancu otvoriť skóre na strane Polhory v samostatnej akcii Jakub Berdys. Ani po dorážke sa mu však puk za chrbát Ľubomíra Šalatu pretlačiť nepodarilo. V 24. min takisto odkrytú ľavú časť brány netrafil Jozef Holubiak. V poslednej časti sa hra zrýchlila. Do listiny strelcov sa však zapísali iba Rabčania. Na 4:0 zvýšil presne z pravého kruhu Jakub Koľada a v poslednej minúte výsledok pečatil Kornel Oselský.

vylúčenia: 4:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

HK Klin – HK Liesek 0:10 (0:3,0:3,0:4)

Góly: Chovančák Marek (Šuvada Ján), Lieskovský Marek (Javorek Tomáš, Šuvada Ján), Babinský Peter (Baňák Dalibor), Chovančák Marek (Šuvada Ján, Lieskovský Marek), Lieskovský Marek (Šuvada Ján), Miklúšek Dávid (Baňák Richard, Babinský Peter), Miklúšek Dávid (Baňák Dalibor), Javorek Tomáš (Kovaľák Maroš, Lieskovský Marek), Babinský Peter (Baňák Richard), Baňák Richard (Šuvada Ján)

Od začiatku mali za víťazstvom našliapnuté hokejisti Liesku. V 6. min prekvapil brankára domácich Marek Chovančák. Za chvíľu sa presadil Marek Lieskovský a prvú tretinu uzavrel po dorážke Peter Babinský. Prešlo iba 20 sekúnd z druhej časti a hostia pridali štvrtý gól. Peknú akciu zakončil Marek Chovančák. Ani v ostatnom priebehu nepustil Liesek súpera k ničomu. Do konca zápasu strelil ešte šesť gólov. V poslednej minúte pečatil na konečných 10:0 Richard Baňák.

vylúčenia: 3:4 a Dávid Miklušek (Liesek) OT, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Mladý biatlonista zo Zákamenného je najlepší na Slovensku

HK Slanica – HK MTS Námestovo 5:2 (3:0,2:0,0:2)

Góly: Matis Dávid (Kordiak Adam), Večerek Daniel (Večerek Marek), Huľo Roman (Kordiak Adam, Jančo Marek), Jančo Marek (Kozoňak Jozef), Kordiak Adam – Uhliarik Richard (Slovík Martin), Slovík Martin (Uhliarik Richard)

Druhé susedské derby tohto kola otvoril už v 32. sekunde Dávid Matis. Hral sa nervózny hokej. Námestovčania nevyužili presilovú hru o dvoch hráčov a následne v 13.min si gólom vylepšil chuť po nepremenenom nájazde z 8. min slanický kapitán Daniel Večerek. Trinásť sekúnd pred koncom tretiny ešte skóroval Roman Huľo, ktorý šikovne prekľučkoval obrancu a s prehľadom zavesil. V druhej tretine sa hrala varovaná partia. Skončila sa lepšie v prospech domácich. Najskôr Jozef Kozoňák do samostatnej akcie vysunul Mareka Janča, ktorý si blafákom vychutnal Petra Barthu, a do šatne zvyšoval na 5:0 Adam Kordiak. Po prestávke hostia zabrali, no zamiešať karty sa im už nepodarilo. Richard Uhliarik a Martin Slovík už len znížili na 5:2. Na ľade tak vypukla po konečnom klaksóne veľká radosť Slaničanov. Stali sa majstrami a nechýbalo ani tradičné šampanské.

vylúčenia: 3:1 a Tibor Grígeľ (Námestovo) OT, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

HK Slovan Trstená – HK Vavrečka 5:2 (0:2,3:2,2:0)

Góly: Štúr Adam, Greššák Šimon, Pekarčík Miroslav (Betušťák Adrián), Pekarčík Miroslav (Betušťák Adrián), Betušťák Adrián (Pekarčík Miroslav, Barnas Maroš – Ferleťjak Miloš (Hurák Igor), Hoľma Jaroslav (Madľenák Vladimír)

V prvej tretine Vavrečka zaskočila favorizovaného súpera bojovnosťou, ktorá bola odmenená dvoma gólmi. Hral sa svižný, rýchly hokej. Skóre otvoril Miloš Ferleťjak. Druhý gól zaslúžene patril Jaroslavovi Hoľmovi, ktorý po kľučke zakončoval bekhendom. Domáci sa nevzdali, zlepšili pohyb. Vďaka veľkej húževnatosti predviedli skvelý obrat a po druhej tretine už viedli 3:2. Počas tretej tretiny presnou strelou zvýšil Miroslav Pekarčík za asistencie Adriána Betušťáka. V závere stretnutia si ešte brankára hostí vychutnal Adrián Betušťák.

vylúčenia: 1:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

1. Takmer dve desaťročia museli turisti rešpektovať niečo, čo oficiálne neplatilo 928