Oravská Lesná zavelila za výhrou v oslabení

Vedúce mužstvo Oravskej hokejovej súťaže nedalo žiadnu šancu hráčom Pucova.

Oravská Lesná vsietila v jednom oslabení dva góly. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

HK Pucov – Draci Dolný Kubín 1:8 (0:2,1:6,0:0)

Góly: Jozef Kobuš – Milan Jonák 2, Marián Levák 2, František Vido, Tomáš Lupták, Ján Vicáň, Patrik Michalica

Zásluhou oboch mužstiev to bol veľmi pekný a korektný hokejový zápas. Už v 1. min naznačil útočník hostí Milan Jonák, akým smerom sa bude duel uberať. Prvá šanca však gólom neskončila. Z domácej strany ako prvý pohrozil Viliam Maretta. Otvárací gól prišiel v 11. min, keď prihrávku Tomáša Luptáka premenil Milan Jonák. Skóre úvodnej časti stanovil počas presilovky František Vido. Draci viedli 2:0.

Pucovu sa podarilo v prostrednej tretine znížiť. V oslabení unikla dvojica Tomáš Sojčák a Jozef Kobuš, ktorý prekonal brankára Pilku. Bol to však ich posledný gól v tomto dueli. Do listiny strelcov sa potom zapísali už iba hostia. V druhej časti sa tešili z presného zásahu ešte šesťkrát. Gólostroj odštartoval Tomáš Lupták a ukončil ho kapitán Marián Levák.

V poslednej tretine gól nepadol, ale zaujali viaceré šance. Tvrdo vystrelili Dávid Króner, Marián Levák a na druhej strane zas pohrozil nebezpečne mladý kapitán Pucova Andrej Sojčák.

vylúčenia: 5:1, všetci na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Hokejisti Liesku predviedli v derby s Trstenou skvelý obrat

HC Kláštor p. Znievom – Orawa Senators Oravský Podzámok 5:1 (0:0,3:0,2:1)

Góly: Martin Jánošík, Peter Kurhajec, Milan Polonec, Matej Ursíny, Juraj Jánošík – Milan Pobeha

Už v 35. sekunde ohrozil brankára Andreja Babinského Juraj Jánošik. Dopadol rovnako ako na druhej strane Milan Pobeha. Bez streleného gólu. Prvá tretina mala spád s minimom prerušovaní. Puk však ani v jednej bráne neskončil. Za domácich mohol skórovať Juraj i Martin Jánošik. Za Oravský Podzámok zas Michal Hanko. Góly však prišli až v prostrednej časti.

Úvod prostrednej časti patril hosťom, ale z presného zásahu sa tešili Kláštorčania. Celým klziskom prešiel Martin Jánošík a svoj únik zakončil gólom. Onedlho prišiel druhý úder z hokejky Petra Kurhajca a ďalšiu minútu už bolo 3:0. Do opustenej brány dával Milan Polonec.

Na začiatku tretej tretiny predviedli Podzámčania skvelú kombinačnú súhru s gólovou koncovku Milana Pobehu. Domáci žiadnu drámu nepripustili. Dvoma gólmi svoju výhru spečatili. V 32. min zvyšoval Matej Ursíny a výsledok stanovil Juraj Jánošík. Potom sa šance striedali na oboch stranách, ale bez ďalšieho gólu.

vylúčenia: 1:1, všetci na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

TJ Oravská Lesná – HK Podbiel 5:0 (0:0,2:0,3:0)

Góly: Marek Kvak, Peter Graňák, Róbert Olbert, Matej Habľák, Adam Kvak

Od úvodného buly mali prevahu domáci hokejisti, no v úvodnej časti ju nedokázali premeniť. Strela kapitána Mareka Olberta skončila na konštrukcii brány a pokus Mateja Laššáka brankár reflexívne zneškodnil. Na konci prvej časti sa mohol presadiť aj Podbiel. Slavomír Korčuška takisto trafil len konštrukciu brány.

Prvý gól padol až v prostrednej časti. Oravská Lesná ho dosiahla v oslabení. Marek Kvak od modrej prestrelil puk až do brány. V tom istom oslabení pridali domáci ďalší gól. Peter Graňák doviedol puk až do siete. Presilovku mohol Podbiel zachrániť kontaktným gólom, ale Slavomír Korčuška nedal.

Záverečná tretina už bola jednoznačne v réžii Oravskej Lesnej. Jej hráči pridali ďalšie tri góly. Postupne sa presadili Róbert Olbert, Matej Habľák a Adam Kvak.

vylúčenia: 2:1, všetci na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 2:0