Orava na Facebooku my oravské noviny oravské echo

Oravským futbalovým tímom sa darilo

Do prípravného kolotoča pred jarnou časťou sa zapojili už aj futbalisti Oravského Veselého a Trstenej.

Dolnokubínski futbalisti premrhali doma dvojgólové vedenie. (Zdroj: Pavol Ľorko)

Martin – Námestovo 2:2 (1:0)

Góly: Gríger, Gorelčík – Čecho, P. Jagnešák

Hornooravci sa stretli s účastníkom západnej skupiny II. ligy v netradičnom čase, posledný januárový utorok podvečer. Oba celky zvolili rýchle tempo, bolo sa teda na čo pozerať. V 25. min mohli ísť hostia do vedenia. S razantnou strelou Buckulčíka si ale brankár Fomatu poradil. Radosť prišla neskôr, žiaľ na druhej strane. V 35. min usmernil Ján Gríger prudkú centrovanú loptu z pravej strany do siete. Tá išla navyše do protipohybu Lešňovského, ktorý tak nemal šancu zasiahnuť.

Námestovčania sa pokúšali o vyrovnanie. To prišlo v 65. min. Po priamom kope Patrika Jagnešáka sa zblízka presadil Lukáš Čecho. Hosťujúci MŠK naďalej bojoval a dokonca sa dostal i do vedenia. Zásluhu na tom mal Patrik Jagnešák a jeho umiestnený priamy kop zo 74. min.

V závere, presnejšie v 88. min, sa ukázal ako úspešný exekútor štandardných situácií i domáci Ľubomír Gorelčík. Ten nechytateľnou strelou rozhodol o konečnej remíze. Počas celého stretnutia mal oravský treťoligista miernu územnú prevahu. S jeho predvedenou hrou vládne spokojnosť.

Zostava: Lešňovský – Pikoš, M. Buckulčík, Habiňák, Mi. Čiernik – Siman – Gužiňák, P. Jagnešák, Čecho, L. Kubica – T. Košút, striedali: Ľ. Jaššo, M. Šmiheľ

Martin – Oravské Veselé 0:0

Pre oravské mužstvo to bol prvý prípravný zápas. Nastúpilo proti kombinovanému tímu Martina. Obe družstvá predviedli veľmi dobrý zápas. Viac vyložených gólových šancí si vypracovali futbalisti Veselého. Mali štyri možnosti na skórovanie, kým domáci len jednu. Gól síce nepadol, ale na úvod to bol zo strany Tatranu dobrý výkon.

Zostava: Kormančík – Stašák, Struhár, Kumor, Hojo, Šupej, Čiernik, Kurtulík, Pňaček, Škuta, Pisarčík, striedali: Žilák, Smondek

Námestovo – Žabokreky 3:0 (1:0)

Góly: L. Kubica, Ľ. Jaššo, S. Kurtulík

Prvé dejstvo prinieslo prevažne medzišestnástkový futbal. Piatoligista sa zameral predovšetkým na pozorné bránenie a dôrazný pressing. Pokúšal sa aj o rýchly prechod do útoku, no narážal na pozornú obranu MŠK.

Hosťujúci Slovan bol blízko ku gólu v 17. min, lopta, našťastie, opečiatkovala len brvno brány Daniela Kubicu. Postupne začali zverenci trénera Rusnáka mať zápas vo vlastnej réžii. Častejšie držali loptu na svojich kopačkách a zamestnávali oboch brankárov Žabrokriek, ktorí sa vystriedali medzi tromi žrďami.

Prvé dve vážnejšie šance však ešte zmenu skóre nepriniesli. Simanovu strelu vytlačil hosťujúci gólman v 33. min na roh. Hneď nato nemusel zasahovať pri Jaššovej hlavičke, smerujúcej tesne vedľa. Kapituloval ale v 37. min, kedy dostal presnú prihrávku neobsadený Lukáš Kubica a chladnokrvne ju napálil do siete.

Rozbehnutí domáci boli hladní po ďalších góloch. Ďalší prišiel v 65. min. Priamy kop dokázal brankár vyraziť, avšak pred ním stojaci Ľubomír Jaššo ho poľahky prekonal. Tomu radosť z ďalšieho presného zásahu prekazila v 77. min pravá tyč.

Definitívny zlom nastal šesť minút pred koncom. Na center s chuťou hrajúceho Martina Kubása si nabehol Samuel Kurtulík a z voleja ukážkovo zakončil. Aj napriek absencii viacerých futbalistov boli diváci svedkami vydareného predstavenia. Okrem brankára zo staršieho dorastu dostal na poste stopéra príležitosť ukázať sa Lukáš Gluštík zo Zubrohlavy.

Zostava: D. Kubica – Pikoš, M. Buckulčík, Habiňák, Mi. Čiernik – Siman – P. Jagnešák, S. Kurtulík, Ľ. Jaššo, L. Kubica – T. Košút, striedali: Gluštík, Kubás

Dolný Kubín – Čadca 2:2 (2:0)

Góly: D. Válek 2

Hostia oravské družstvo trochu podcenili. Prvý polčas mali Dolnokubínčania prevahu, ktorú vyšperkovali dvoma gólmi. Po prestávke Čadca pridala na tempe a dokázala zrovnať aj skóre. Potom znova dominovali domáci futbalisti. Vytvorili si niekoľko dobrých šancí, ale z gólu sa už netešili. Na výkone Dolného Kubína sa zreteľne podpísal zápas dorastencov s Liptovským Mikulášom, ktorý sa konal deň pred týmto duelom. Nastúpila v ňom polovička dnešnej zostavy.

Zostava: Slušňák (Drigeľ) – Puskarčík (Šeliga), Čučka, Zanovit, Baričák (Duraj), J. Válek, Š. Válek, D. Válek, Lach, Janovec (Briestenský), Meľo

Tvrdošín – Bešeňová 5:2 (2:0)

Góly: Lejko 3, Janček, Grman

Tvrdošínski futbalisti dominovali celý zápas. Vyhrať mohli aj vyšším výsledkom, ale zlyhávala im finálna fáza.

Zostava: Machunka – Janček, Jendrišek, Gálik, Šikyňa, Bartoš, Gerát, Dutka, Hajdúk, Sirota, Lejko, striedali: Grman, Schweiner, Balún

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:O postupujúcom je rozhodnuté

Trstená – Karlova Ves U19 5:1 (1:1)

Góly: Štober 2, Bulla 2, J. Buška

V prvom prípravnom zápase nastúpila Trstená proti dorastencom Karlovej Vsi, ktorých trénuje bývalý hráč Trstenej Peter Bulla. Jeho zverenci začali lepšie, boli v prvom polčase futbalovejší a dostali sa aj do vedenia. Oravské družstvo mohlo prehrávať aj väčším rozdielom, ale výborne mu fungovala obrana na čele s brankárom Smieškom. O vyrovnanie sa do prestávky postaral Dávid Štober a po zmene strán zariadil obrat dvoma presnými zásahmi Michal Bulla. Ku nemu sa ešte pridali Jakub Buška a Dávid Štober. Zápas tak skončilo výsledkom 5:1 a mal víťaznú príchuť pre nového trénera Trstenej Františka Nováka.

Zostava: Smieška – Andrej Kováč, Bulla, Tropek, Jaroš, Štober, Machajda, J. Buška, Bandík, D. Tomčík, Butkovič, striedal: S. Tomčík