Slanica pokračuje vo víťaznej jazde

V zápase Námestova a Klina sa dvaja hokejisti blysli hetrikom.

Hokejisti Slanice začali víťazstvom aj odvetnú časť. Hokejisti Slanice začali víťazstvom aj odvetnú časť. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

HK MTS Námestovo – HK Klin 6:3 (3:1,2:1,1:1)

Góly: Uhliarik Richard, Zaťko Marcel (Haluška Adam, Kapičák Dominik), Ligas Štefan (Slovík Dávid, Uhliarik Richard), Ligas Štefan (Pazúrik František, Uhliarik Richard), Chudý Tomáš (Štefaničiak Tomáš), Ligas Štefan (Pazúrik František, Uhliarik Richard) – Bolibruch Peter, Bolibruch Peter, Bolibruch Peter (Dubasák Peter, Demko Jakub)

Na prvý gól sa čakalo do záveru 8. min, kedy sa z hokejky Richarda Uhliarika ujali vedenia Námestovčania. V 14. min už domáci viedli 3:0. Do listiny strelcov sa zapísali Marcel Zaťko a Štefan Ligas. Záver prvej a úvod druhej časti patril Klinu a presne Petrovi Bolibruchovi, ktorý dvoma gólmi vrátil Klin do zápasu. Námestovo však žiadny obrat nedovolilo. V prostrednej časti pridalo dva góly. V poslednej tretine hneď v 37. min spečatil hetrik Štefan Ligas a domáci už viedli 6:2. Klinu sa podarilo ešte znížiť, keď takisto tretí gól zaznamenal Peter Bolibruch.

vylúčenia: 2:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

HK Rabča – HK Slovan Trstená 3:5 (1:3,1:1,1:1)

Góly: Harbut Pavol (Michalica Patrik), Florek Matej (Kudjak Ivan), Šturek Pavol (Koľada Jakub) – Šuhaj Filip (Balún Marko), Šuhaj Filip, Pekarčík Martin (Betušťák Adrián, Gočál Patrik), Betušťák Adrián (Furdek Michal), Pekarčík Martin (Gočál Patrik)

V prvej tretine boli diváci svedkami pekného hokeja a štyroch gólových momentov. Rabča sa tešila iba raz, Trstená trikrát. Druhú tretinu strelecky otvoril Matej Florek, ktorý zužitkoval presilovú hru domáceho družstva. Odpoveď hostí prišla o dve minúty. Ľubomíra Šalatu tentokrát prekonal Adrián Betušťák. Ďalšie góly prišli až v záverečnej tretine. V nej boli aktívnejší domáci hokejisti. Tomáš Koľada ukázal svoju šikovnosť, keď sa predral medzi dvoma obrancami. Šancu však nepremenil. V 37. min z jeho hokejky dokonca zvonila žŕdka. V závere hostia pritvrdili a dočkali sa piateho gólu. Druhý presný zásah v zápase zaznamenal Martin Pekarčík. O záverečnú bodku sa postaral gólom sekundu pred klaksónom Pavol Šturek z Rabče.

Prečítajte si tiež: Hviezda ukončila rok kanonádou Čítajte

vylúčenia: 2:4, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0

HK Vavrečka – HK Slanica 0:2 (0:0,0:0,0:2)

Góly: Graňák Peter, Kozoňák Jozef (Huľo Roman, Bakaľa Ján)

Rýchly začiatok stretnutia v podobe oboch tímov sľuboval dobrý hokej. Po prvých dvoch herne vyrovnaných bezgólových tretinách sa prví radovali až v 39. min Slaničania. Peter Graňák sa šikovne prekľučkoval pomedzi obrancov a peknou strelou vymietol brankárovi Vavrečky Martinovi Pribilincovi pavučinu v pravom hornom rohu. Hneď v nasledujúcej minúte pridali hostia ďalší gól, keď sa presadil Jozef Kozoňák. Bol to posledný gól zápasu a Slanica tak pokračuje v sérii bez prehry.

vylúčenia: 0:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

HK Oravská Polhora – HK Liesek 2:3 pn (1:0,1:0,0:2 -0:1)

Góly: Tyrol Štefan (Piták Dávid), Kapičák Parik (Kapičák Dominik) – Miklušek Lukáš (Šuvada Ján, Miklušek Dávid), Miklušek Dávid (Miklušek Lukáš)

Už v 3. min sa ujala vedenia Oravská Polhora zásluhou Štefana Tyrola, ktorému asistoval Dávid Piták. Zvyšný priebeh prvej tretiny pokračoval vo vyrovnanej hre, no gól už nepadol.

Na začiatku prostrednej časti zvýšili domáci hokejisti už na 2:0. Úspešným strelcom bol Patrik Kapičák. V poslednej minúte tejto tretiny sa strhla šarvátka. Výsledkom bol trest pre Mareka Lieskovského do konca zápasu. Liesek sa v záverečnej časti nevzdal a dokázal gólmi Lukáša Miklušeka a Dávida Miklušeka vyrovnať. V riadnom hracom čase už ďalší gól nepadol a tak nesledovali dramatické samostatné nájazdy. Viac šťastia v nich mali hostia a získali tak dva body.

vylúčenia: 5:1 a Marek Lieskovský (Liesek) 5+OK, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0