Brankár Vavrečky ešte loptu za svoj chrbát nepustil

Futbalisti Zuberca opäť úradovali na konci zápasu. Tentoraz sa stal trojbodovým hrdinom Dominik Chovančák.

Vavrečka (v modrom) zatiaľ ešte neinkasovala.Vavrečka (v modrom) zatiaľ ešte neinkasovala. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Novoť – Klin 0:2 (0:1)

Góly: Medvecký, Habľák

Prvé dejstvo ponúklo vyrovnaný futbal. Diváci veľa šancí nevideli. Obe mužstvá hrali opatrne, nikto nechcel inkasovať. V 34. min však napriahol Anton Medvecký a hneď prvá strela Klina skončila v sieti Rastislava Ťapajáka.

Po prestávke kontrolovali hostia priebeh hry. Vynikajúco hrali v zálohe i obrane. Domácich nepúšťali do vážnejších gólových príležitostí. Naopak hrozili z rýchlych brejkov, v ktorých však chýbala lepšia finálna prihrávka. Úplnú bodku za stretnutím dala 90. min, kedy pečatil víťazstvo Klina Michal Habľák.

Zostava domácich: Ťapaják – Pilšák, Dominik Michlík, Nodžák, P. Jašica, Kocúr (73. Žatkuľák), Dávid Michlík, Briestenský, E. Jašica (69. M. Mikolajčík), Kuhejda, Ľ. Mikolajčík

Zostava hostí: Pajta – Ganobčík, Majcher, Lacek, M. Úradník, Medvecký, Galčík (83. Svetlák), Mišek, Habľák, Jendroľ (60. Fenik), A. Úradník

ŽK: Lacek, M. Úradník, Mišek, A. Úradník (všetci Klin)

JOZEF BOLIBRUCH

Pribiš – Zubrohlava 0:1 (0:0)

Gól: Miroslav Tomaštík

Hostia prišli na súperovu pôdu nabudení víťazstvom v prvom kole. Bolo vidieť, že chcú získať ďalšie tri body. V prvom polčase sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. Tímy hrozili iba strelami z väčšej vzdialenosti. V 20. min stálo pri domácich šťastie. Strela hosťujúceho hráča skončila na brvne.

Po prestávke sa hneď v úvode zrodil jediný gólový moment. Na konci akcie Zubrohlavy bol Miroslav Tomaštík. V ostatných minútach sa domáci snažili o vyrovnanie, ale ich pokusy nemierili do priestoru troch žrdí.

Zostava domácich: Suroviak – Bača (46. V. Brienik), Klocháň, Vraniak, Kostroš, Juriga, Vlček, Bobáň (79. Martvoň), Fecko, J. Brienik, Dančo

Zostava hostí: Hellebrandt – Buška, Majchrák, Miroslav Tomaštík (50. I. Gluštík), Jendrol, L. Gluštík, Prozbík, Pienčák, Václav (76. Jendrol), Rentka (61. Palider), Babinský

ONDREJ MARTVOŇ

Prečítajte si tiež: Tvrdošín i Trstená odohrali smolné zápasy Čítajte

Žaškov – Liesek 3:1 (0:0)

Góly: M. Mikuš 2, T. Farko (z 11 m) – Koleják

Obidve mužstvá začali opatrne. Vychádzali zo zabezpečenej obrany. Ako prví sa osmelili hostia, ktorí hrozili centrovanými loptami. Najväčšiu šancu prvého polčasu však mali domáci. Hlavička Zelinu skončila na brvne. Liesek sa do prestávky tešil z gólu, ale radosť mu vzal čiarový rozhodca.

Do druhého dejstva lepšie vstúpili Žaškovčania. Milan Mikuš vystihol malú domov, obišiel brankára a otvoril skóre duelu. O 10 minút bolo už vyrovnané. Zmätok v domácej obrane potrestal Tomáš Koleják. Po inkasovanom góle vrhli domáci všetky sily do útoku a odmenou bola penalta po faule na prenikajúceho Milana Mikuša. S prehľadom ju v 68. min premenil Tomáš Farko. Hostia sa snažili vyrovnať, ale inkasovali v závere zápase ešte tretí gól. Brankárovi vypadla lopta z rúk, ktorú dorazil do siete Milan Mikuš.

Zostava domácich: Ertel – Zelina, M. Zvara, Hanko, Bohmer, J. Dudáš, Koedam, T. Farko, Svitko (64. Drigeľ), Lomáz (53. Snovák), M. Mikuš (88. Chovan)

Zostava hostí: Kordiak – Vavrek, Baňák, Koleják, Kubolek (37. Šprlák), Hrkeľ, Prídavok, Kubás, Palider, Vavrek, Poláček (75. Macák)

ŽK: J. Dudáš, Koedam, M. Mikuš – Poláček

PETER FARKO

Zuberec – Zákamenné 2:1 (0:1)

Góly: Mikulaj, Chovančák – Godiš

Zápas na pôde Zuberca začali lepšie domáci. Už v 3. min sa v pološanci ocitol Dedinský, ale loptu za brankárov chrbát nepretlačil. Od tohto momentu sa hralo medzi šestnástkami. Prvý gól zápasu padol v 26. min po brejku hostí strelou Godiša. Do konca prvého dejstva si domáci ešte vypracovali niekoľko šancí, ale ani jednu sa im do gólu pretaviť nepodarilo.

Do druhej polovice zápasu mali výborný vstup domáci. Hneď v 46. min peknou hlavičkou prekonal hosťujúceho brankára Mikulaj a dorovnal tak stav zápasu. V nasledujúcich minútach si viac priestoru vypracovali hostia, no ďalší gól nepridali. Potvrdilo sa nedáš-dostaneš a zaútočili Zuberčania. Po pravej strane potiahol Belko, našiel Chovančáka a ten nekompromisne loptu zaklincoval medzi tri žrde, čím spečatil konečný výsledok.

Zostava domácich: Filek, Šuriňák, M. Chovančák, Dedinský, Marek Šiška, Matej Šiška, Mikulaj, Jurčo, D. Chovančák, Lajčin, Belko

Zostava hostí: Kakus, Belicaj, Michalica, Florek, Večerek, Backa, Juriga, Godiš, I. Buckulčík, M. Buckulčík, Vrábeľ

ŽK: Šuriňák, Matej Šiška, Mikulaj – Michalica, Vrábeľ

MATÚŠ LAJČIN

Or. Polhora – Dlhá n. Oravou 0:0

Bol to zápas brankárov. Obe mužstvá sa dostali do gólových príležitostí, ale Tibor Vanek ani Martin Janota loptu za chrbát nepustili. Hra bola od začiatku vyrovnaná a deľba bodov je absolútne zaslúžená. Pre Oravskú Polhoru i Dlhú nad Oravou je to prvý bod v ročníku 2016/2017.

Zostava domácich: M. Vanek – T. Vanek, Lacek, Valko, Žofčík, Skručák, Plevjak, F. Berdys (58. Štefaniak), J. Berdys, Piták, Žitňák (87. Ľudma)

Zostava hostí: Martin Janota – Petričiak (11. Gonos), Maslo, Mores, I. Jendrišek (79. Šeliga), D. Capuliak, Michal Janota, M. Capuliak (40. Jakub Kukla), Válek, Polák, Kurčinka

ŽK: T. Vanek – Jakub Kukla

IVAN JENDRIŠEK

Vavrečka – Zázrivá 2:0 (0:0)

Góly: K. Brčák, Masničák

Domáci spolu s hosťami hrali prvý polčas pekný útočný futbal. Mierne navrch mali domáci, no svoje šance nedokázali premeniť. Najväčšiu šancu hostí mal na kopačke Drengubiak. Dostal sa do samostatného nájazdu, ale brankár jeho strelu vychytal.

V druhej polovici stretnutia mali hru v rukách domáci. Zázrivá tlaku podľahla po prvýkrát v 62. min po štandardnej akcii Brčáka a tri minúty nato Kollárika prekonal aj Masničák. Po druhom góle sa hosťujúci hráči trošku osmelili, no do záveru už nedokázali vymyslieť nič. Z troch bodov sa tak teší Vavrečka.

Zostava domácich: J. Holub, Stolárik. D. Brčák. M. Holmík, L. Holub, L. Brišák (83. Dendis), Ľ: Brišák, Korman (78. Š. Holmík), Masničák, K. Brčák, Pleva (58. Meliš)

Zostava hostí: Kollárik- Láštic, P. Kralčák, Lacko, Mäsiar, Mahút (74. A. Otruba), Osadský, J. Kralčák (62. Marcel Otruba), Marek Otruba (62. Prílepok), Drengubiak. Zaťko

ŽK: P. Kralčák

PETER LACKO

Prečítajte si tiež: Derby v Bobrove rozhodol striedajúci žolík (+foto) Čítajte

Or. Podzámok – Breza 0:2 (0:1)

Góly: P. Hládek, Volček

Domácich čakal veľmi ťažký zápas. Mali pripravenú stratégiu, ktorá im však k víťazstvu nepomohla. Zabojovali aj napriek zraneniam dvoch hráčov. Vytvorili si niekoľko šancí, ktoré nepremenili. Filip Harezník nastrelil brvno. Juraj Maslo strieľal, no brankár hostí v poslednej chvíli vyrazil. V 45. min nakoniec skóroval po priamom kope od tyčky hráč Brezy Patrik Hládek.

V druhom polčase si Oravský Podzámok opäť vytvoril šance, ale neboli úspešné. Naopak, hostia v 82. min z priameho kopu Jozefa Volčeka zvýšili na 0:2.

Domáci hráč Juraj Maslo mal opäť šancu, keď po individuálnej akcii z hranice šestnástky mieril tesne vedľa. Do konca zápasu sa potom už len dohrávalo.

Zostava domácich: Martin Bukna, Matúš Bukna, Medvecký, Cengel, Maslo, Gablovič (77. Horňák), Mihálik (19. P. Holubčík), F. Harezník, J. Maslo, P. Maslo (27. M. Holubčík), M. Harezník

Zostava hostí: S. Kormaňák, Miloš Kormaňák (77. Matúš Trabalík), Michal Kormaňák (85. Dudášik), M. Juriga, A. Juriga, S. Juriga, Volček, Sitárik, Hládek, Florek, Miroslav Trabalík

ŽK: M. Matúš Bukna, Medvecký, Harezník – S. Juriga

JÁN HOLUBČÍK

Tabuľka 6. ligy

1. Vavrečka                 2          2          0          0          5:0       6

2. Žaškov                    2          2          0          0          5:2       6

3. Zuberec                   2          2          0          0          6:4       6

4. Zubrohlava               2          2          0          0          4:1       6

5. Breza                       2          1          1          0          5:3       4

6. Liesek                      2          1          0          1          5:3       3

7. Zázrivá                     2          1          0          1          3:2       3

8. Klin                          2          1          0          1          3:2       3

9. Or. Polhora              2          0          1          1          3:4       1

10. Novoť                   2          0          1          1          3:5       1

11. Dlhá                       2          0          1          1          1:3       1

12. Zákamenné            2          0          0          2          1:5       0

13. Or. Podzámok       2          0          0          2          0:5       0

14. Pribiš                     2          0          0          2          0:5       0

Najlepší strelci: 3 – Marek Šiška (Zuberec), František Masničák (Vavrečka)