Orava na Facebooku my oravské noviny oravské echo

V Oravskej Jasenici videli diváci divokú prestrelku (sumár 5. ligy)

Chlebnickí futbalisti prehrali aj tretí zápas za sebou. Trápila ich slabá koncovka.

Tomáš Hollý (pri lopte) pomohol Jasenici k víťazstvu dvoma gólmi. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Žabokreky – Chlebnice 1:0 (1:0)

Oravské družstvo predviedlo ďalší smolný zápas. Na ihrisku malo prevahu, bolo futbalovejšie. Opäť sa však nečakane trápilo v koncovke. Vypracovalo si šancí na dva zápasy, ale z gólu sa netešilo. Domáci veľa futbalového umenia nepredviedli. Vyťažili z minima maximum, keď v 20. min skončila lopta na počudovanie všetkých v bráne. Chlebnice v ostatnom priebehu jasne dominovali, ale gól by nestrelili ani do rána. MICHAL ORŠULIAK

Zostava: Ján Meľo – M. Oršuliak, L. Bakoš, Kuhajda (46. Jozef Meľo), I. Oršuliak, Marek Bakoš, Zrnčík, Gerát, Mudroň (79. Sklárčik), Žákovič, Suľa

ŽK: Kuhajda, I. Oršuliak, Zrnčík, Jozef Meľo

Švošov – Nižná 2:3 (1:2)

Góly: Šeling, Daňa, Pikna

Domáce mužstvo sa ujalo vedenia hneď v 18. min, keď po autovom vhadzovaní a zle zorganizovanej obrane prešiel domáci Drdák až pred bránu a šancu premenil. Nižnú to nepoložilo, práve naopak. Po pár minútach sa do samostatnej akcie dostal Šeling a aj jeho strela skončila v sieti. Švošov svojimi strelami aj naďalej ohrozoval Brčákovú bránu, ale za jeho chrbtom našťastie nekončili. Chvíľu pred koncom prvej polovice sa po peknej akcii v šestnástke ocitol Daňa a poslal Nižnú do vedenia.

Po prestávke dostali domáci darovanú jedenástku, ktorou vyrovnali skóre zápasu. Remíza na tabuli svietila až do 72. min. Vtedy loptu potiahol Šeling, centrom našiel Piknu a ten zavesil tretí gól do domácej brány, čím zabezpečil víťazstvo Nižnej. ĽUBOŠ ŠELING

Zostava: Brčák, Pňaček, Vajdečka, Stanislav Zaťko (90. Bažík), Kliment, Zboroň(46. Móres), Daňa, Rošťák, Tomaga, Pikna, Šeling

ŽK: Rošťák, Vajdečka

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Oravské Veselé prišlo o víťazstvo v nadstavenom čase (sumár 4. ligy)

Turčianska Štiavnička – Bobrov 5:0 (3:0)

Bobrovčania nastúpili na pôde prvého tímu bez piatich hráčov základnej zostavy. Napriek tomu nezačali zle, ale šance Stašáka a Kružeľa nevyužili. Naopak domáci strelili 3 góly. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Oravčania si vypracovali ďalšie šance, no zostali nepremenené. Domáci tím strelil ešte dva góly, ktorými poistil výhru. Bobrovčania tak po minulotýždňových gólových hodoch doma so Švošovom utrpeli vysokú porážku. ANTON GROBARČÍK

Zostava: Jadroň, Bodorík, Švába, Marián Kasan, Vnučák, Stašák, Kurtulík, Michal Kasan, Kurják (76. Bugaj), Maťuga, Kružel

ŽK: Bodorík, Švába

Or. Jasenica – Dúbrava 5:3 (2:1)

Góly: Hollý 2, Kaprálik 2, Prielomek

Jasenica sa ujala vedenia už v 4. min po góle Tomáša Hollého. Ten istý hráč v 20. min zvyšoval na 2:0. V 29. min sa k slovu dostali aj hostia, keď znížili na polčasových 2:1. V úvode druhého polčasu sa Oravčania dostali už do vedenia o tri góly. Skóroval Jakub Prielomek a Dušan Kaprálik. Hostia hneď nato znížili, no v závere dal svoj druhý gól Dušan Kaprálik. Posledné slovo mali opäť hostia, no gól na konečných 5:3 bol už iba kozmetickou úpravou výsledku. MARTIN GRAŇÁK

Zostava: Čiernik, Prielomek (73. Kosmeľ), Hollý, S. Polák, M. Madleňák, V. Madleňák (56. Marek Vráb) Feranec, Kaprálik (87. Maslaňák), Michal Vráb, Binek, M. Polák

PIATA LIGA

1. T. Štiavnička            23        15        3          5          54:27   48

2. Žabokreky               23        15        1          6          41:31   46

3. Martin B                  23        13        2          8          50:44   41

4. Palúdzka                  23        12        4          7          45:25   40

5. Chlebnice                 23        12        4          7          43:25   40

6. Kláštor                    23        12        4          7          34:20   40

7. Nižná                       23        12        4          7          38:26   40

8. Bešeňová                 23        7          10        6          39:30   31

9. Bobrov                    23        8          6          9          38:39   30

10. Or. Jasenica           23        6          7          10        35:45   25

11. Demänová             23        6          5          12        27:41   23

12. Švošov                  23        5          5          13        39:70   20

13. Dúbrava                 23        5          2          16        27:56   17

14. Pribylina                 23        3          5          16        26:57   11

Ostatné výsledky: Demänová – Palúdzka 1:5, Pribylina – Kláštor p. Znievom 0:1, Martin B – Bešeňová 1:0