V uplynulom kole sa konalo susedské derby medzi Hruštínom a Babínom.

Lokca sa raduje, Veličná (v bielych dresoch) smúti. Lokca sa raduje, Veličná (v bielych dresoch) smúti. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Or. Lesná – Lokca 0:5 (0:1)

Góly: D. Kastali 2, P. Kormaňák, Ľ. Bombjak, M. Vajdiar

Domáci futbalisti nastúpili bez piatich hráčov základnej zostavy, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku. Oravská Lesná však nezačala najhoršie. Mala viac z hry, ale zakončenie akcií bolo nepresné. Zato hostia boli efektívni a v 17. min sa ujali vedenia z kopačky Kastaliho.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Miernu prevahu malo domáce mužstvo, no v koncovke bolo nemohúce. Lokca postupne prevzala iniciatívu, ktorú vyjadrila ďalšími gólmi. Domáci nakoniec utrpeli potupnú prehru 0:5. FRANTIŠEK DULOVEC ST.

Zostava domácich: Olbert – P. Kojda, Florek, Kyrc, Fajčák, M. Briš, A. Kojda, Hujčák, Rončák, Kolenčík, F. Briš

Zostava hostí: Šimulčík – Jančiga, Michaličík, Farský (50. Vajdiar), Verníček, Bombjak, Lech (78. Maťuga), Baľák, Kastali, Graňák, Kormaňák

ŽK: Maťuga

Hruštín – Babín 1:3 (1:1)

Góly: Plančo – Vraňák 2, Jaššo

Susedské derby sa začalo vo svižnom tempe. Akcie sa striedali na obidvoch stranách. Ako prví sa gólovo presadili v 20. min futbalisti Babína po strele Petra Jašša z hranice šestnástky. Domáci odpovedali o 10 minút, kedy si zbehol za obranu hostí Peter Plančo a prízemnou strelou obstrelil brankára Babína. Do konca polčasu si Hruštín vypracoval 5 čistých gólových príležitostí, ale ani jedna neskončila v sieti dobre chytajúceho Mariána Žofaja. Naopak hneď po prestávke udreli hostia, keď po priamom kope Jašša si na dorážku nabehol Vraňák a zvýšil na 1:2. Od tohto momentu sa hralo zväčša medzi šestnástkami. Hostia hru kontrolovali a keďže domáci sa naďalej trápili v koncovke, skóre stretnutia na 1:3 uzavrel svojím druhým presným zásahom Jozef Vraňák. FRANTIŠEK MARTVOŇ

Zostava domácich: Lihan – M. Hojo (65. J. Vigoda), Mazáček, Škapec, Kľuska (85. Kampoš) – V. Hojo (Ľubek), Dirga, Kupčulák, Zajac – Plančo, Snovák

Zostava hostí: Žofaj – S. Paľo, Orčík, Fuckulák, Kurtulík (85. Ľuba) – Jaššo, A. Paľo, Adamica, Kunocha – Vraňák, Genšor (55. Slameník), ŽK: Kurtulík (Babín)

Rabča – Krivá 2:4 (1:2)

Góly: Plaku, Masničák – Polčic, Habovštiak, Oláh, Havrila

Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný, napriek tomu, že Krivá nastúpila s desiatimi hráčmi. Hostia sa ujali vedenia v 9. min zásluhou Dávida Polčica. V 28. min bolo už 0:2, keď sa po rohu z ostrého uhla presadil Jakub Habovštiak. V závere prvého polčasu Rabča znížila, skóroval Bulian Plaku. Do druhého polčasu domáci nastúpili s odhodlaním otočiť zápas. V 56. min vyrovnali zásluhou Františka Masničáka. Po vyrovnávajúcom góle si Rabčania vypracovali niekoľko šancí na otočenie výsledku. Tie však nedokázali využiť a tak v záverečných pätnástich minútach inkasovali rozhodujúce dva góly z kopačiek Juraja Oláha a Petra Havrilu. Hostia si tak odviezli domov tri body za divoké víťazstvo pomerom 2:4. JOZEF HAVLÍČEK

Zostava domácich: Klinovský, Chutniak, Mordel, Masničák, Plaku, Adamica, Skurčák, Galis, Brišák, Kvasňák, Gluch

Zostava hostí: Chmelár, Tokár, Pazúrik, Habovštiak, Vidiečan, Kubašek, Oláh, Havrila, Polčic, Maruniak,

ŽK: Adamica, Skurčák – Polčic

Veličná – Medzibrodie 3:5 (2:3)

Góly: M. Dubovec, Serdel, Kapusta – Válek 3, Šeliga, Števek

Stretnutie dolnooravských dedín prienieslo množstvo gólov. Po niekoľkých šanciach na oboch stranách Dubovec po narážačke so Stehurom otvára skóre. Vzápätí bola rozvlnená aj domáca sieť, a to strelou Šeligu, ktorý využil chybu obrany. Ďalší gól pridal o štyri minúty Serdel. Ani tentokrát nenechali hostia na seba dlho čakať a v 39. min doťahujú na 2:2. Do záveru polčasu sa im ešte podarilo strhnúť vedenie na svoju stranu, keď minútu pred hvizdom preloboval brankára Števek.

Hneď na začiatku druhej polovice si priestor vypracoval Serdel, ale triafa len konštrukciu brány. Náskok hostí sa znovu zvýšil v 69. min, kedy po nariadenom pokutovom kope využil príležitosť Válek. Ten sa postaral aj o piaty gól do domácej brány a pripísal si na konto hetrik. Domácim sa do záveru ešte podarilo skorigovať výsledok. Postaral sa o to Kapusta, čím uzavrel skóre na 3:5. DUŠAN ZVARA

Zostava domácich: Martin Huba, J. Dubovec, Serdel, D. Zvara, Stehura, M. Zvara, M. Dubovec, Miroslav Huba, Sučák, Kubačka, Kapusta

Zostava hostí: Martin Janota, Polák, Michal Janota, M. Števek, Šeliga, O. Števek, Juriga, Dančo, Janotík, Válek, Greško

ŽK: Miroslav Huba – Janotík

Leštiny – Zázrivá 3:3 (2:2)

Góly: Slamka, Bukna, Beľo – Kralčák, Otruba, Zaťko

Leštiny po sérii prehier potrebovali potešiť domácich fanúšikov. Od začiatku hrali aktívne. V 2. min strieľal pokutový kop Anton Slamka. Po pätnástich minútach domáci hráč Patrik Bukna skóroval po peknom prieniku Vladimíra Michnu. Hostia sa nevzdali a do konca prvého polčasu vyrovnali.

Druhý polčas sa hral medzi šestnástkami. Loptu mali na kopačkách hostia, čo vyústilo do ich tretieho gólu. Na konci zápasu sa Leštiny vzpružili a stav vyrovnali. Zápas tak skončil remízou. DALIBOR KOŘALNÍK

Zostava domácich: Škrabák, Pangrác, Bukna, Beľo, Michna, Slamka, Murin, Mačuha, Tomaň (58. Drgáň), Lupták, Radena (65. Krkoška)

Zostava hostí: Kollárik, Láštic, J. Zaťko, Mäsiar, Kralčák (74. A. Otruba), Mahút, Zacharovský, Drengubiak, Fašánok (23. D. Zaťko), Janťák, M. Otruba

Novoť – Podbiel 5:1 (2:1)

Góly: Mydlár, Nodžák, Zavoďančík, Žatkuľák, Koleň – Kocoň

Hral sa pekný futbal. Domáci začali neisto. V 2. min sa podarilo hosťom zaútočiť a skórovať. Gól padol po chybe domácej obrany. Podbiel tak síce získal vedenie, no Novoť sa naštartovala. V 21. min domáci hráč Matúš Mydlár vyrovnal. Do konca prvého polčasu skórovali opäť domáci. Marek Nodžák zvýšil na 2:1.

Novoť nepoľavila ani v druhom polčase. V 71. min strelil gól Matúš Závoďančík. V posledných minútach hry pridali ešte dva góly aj Adam Žatkuľák a Viktor Koleň. Jednoznačnú prevahu na strane domácich potvrdil aj výsledok 5:1. ĽUBOMÍR KOZAŇÁK

Zostava domácich: Ťapaják, Bjaloň (80. Koleň), Zavoďančík, P. Jašica, Rončák, Kocúr (72. Serdeľ), Mydlár, Kuhejda, E. Jašica (63. Žatkuľák), Pilšák, Nodžák

Zostava hostí: Pavelek, Dreveniak, Peter Huraj, Pavol Huraj, N. Trstenský, Pavčo, Repka, J. Trstenský, Marciszak, Kocoň, Dedinský

1. Novoť                     20        15        3          2          65:30   48

2. Zázrivá                     20        14        3          3          52:15   45

3. Hruštín                     20        10        3          7          33:37   33

5. Krivá                       20        9          5          6          45:31   32

4. Or. Lesná                20        10        2          8          48:41   32

7. Babín                       20        9          3          8          41:50   30

6. Leštiny                     20        8          4          8          39:35   28

8. Medzibrodie            20        8          4          8          42:43   28

9. Rabča                      20        6          4          10        52:58   22

10. Podbiel                  20        5          3          12        35:61   18

11. Lokca                    20        5          2          13        38:57   17

12. Veličná                  20        3          0          17        26:58   9

Najlepší strelci: 21 – Daniel Válek (Medzibrodie), 1 – František Masničák (Rabča), 16 – Daniel Kastali (Lokca), 15 – Jakub Kanderka (Podbiel)