Orava na Facebooku my oravské noviny oravské echo

V Novoti a Zázrivej vypukli postupové oslavy

Siedma liga už pozná mena postupujúcich. Dôležitý zápas o záchranu sa hral v Lokci.

Futbalisti Zázrivej po konečnom hvizde oslavovali postup do šiestej ligy. (Zdroj: Archív klubu)

Babín – Or. Lesná 4:2 (3:0)

Góly: Jaššo, Kunocha, A. Paľo 2 – D. Olbert, Laššák

Od začiatku zápasu mali domáci zápas pod kontrolou. Obrana hostí bola nalomená už v 10. min, keď Jaššo z voleja otvoril skóre. Hostia hrozili len z protiútoku. V 37. min po rýchlej kontre Kunocha upravil na 2:0. O dve minúty neskôr Andrej Paľo pečatil polčasový výsledok 3:0. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Hostia kontrovali z brejku po koncovke Dávida Olberta. V 71. min po centri bol Andrej Paľo najbližšie k lopte a zvýšil na 4:1. V závere zápasu upravil na konečných 4:2 Laššák. FRANTIŠEK SLAMENÍK

Zostava domácich: Ľuba – Babinský, Orčík, Fuckulák, Jaššo, Kurtulík, A. Paľo, Kunocha, Vraňák, Hojo, Lipničan

Zostava hostí: A. Olbert – Kojda, T. Murín, Kyrc, Florek, D. Olbert, J. Murín, Laššák, Vrábeľ, Kolenčík, Dulovec

Krivá – Novoť 1:2 (0:0)

Góly: Kostolný – Peter Jašica, Koleň

Zápas sa začal vyrovnane bez vážnejších šancí. Postupne však prebrali iniciatívu hostia. Vytvorili si niekoľko dobrých šancí, ale bez výsledného efektu. Dokonca nastali dve sporné situácie, pri ktorých sa hostia dožadovali gólu, tvrdiac, že lopta bola za čiarou.

V druhom polčase sa obraz hry zmenil. Krivá si vytvorila niekoľko dobrých šancí. Nakoniec sa jedna ujala a domáci hráč Kostolný otvoril skóre. Krivá nezachytila záver a v poslednej päťminútovke dvakrát inkasovala. Vyrovnávajúci gól zaznamenal Peter Jašica a výsledkové KO zasadil Koleň. Po infarktovom závere sa z víťazstva 1:2 tešila Novoť. FLORIÁN CHMELÁR

Zostava domácich: Chmelár – Tokár, Pazúrik, Habovštiak, Vidiečan, Kubala (73. Zaťko), Kubašek, Oláh, Kostolný, Havrila, Hirner

Zostava hostí: Ťapaják – Bjaloň, Patrik Jašica, Peter Jašica, Kuhejda, Rončák, E. Jašica, Plišák, Žatkuľák, Nodžák, Jamuľák (35. Srogoň 73. Koleň)

ŽK: Vidiečan – Patrik Jašica

Medzibrodie – Rabča 2:2 (2:2)

Góly: Válek 2 – Kutlák, Mordel

Domáci sa v úvode mohli ujať vedenia, čo sa im nepodarilo. V 10. min mali hostia prvú šancu, no pri zákroku sa brankár Medzibrodia zranil a v priebehu druhého polčasu musel striedať. V 14. min sa už domáci ale ujali vedenia po góle Daniela Váleka. V 20. min vyrovnal za hostí Kristián Kutlák. V 37. min Rabča skórovala opäť, presadil sa Daniel Mordel. V 44. min domáci vyrovnali na 2:2, opäť dal gól Daniel Válek. V úvode druhého polčasu boli domáci lepším tímom, no napriek niekoľkým vyloženým šanciam neskórovali. To isté platí aj o Rabči a zápas tak skončil zaslúženou remízou 2:2. MICHAL JANOTA

Zostava domácich: Martin Janota (53. Juriga), P. Janotík, Polák, Michal Janota, Hurák, M. Števek, Hunčaga, Válek, Šeliga, O. Števek, Ľ. Janotík (67. Dančo)

Zostava hostí: Klinovský, Jadroň, Chutniak, Mordel, Masničák, Revaj, Bajčičák, Plaku, Adamica, Kutlák, Brezoňák

ŽK: M. Števek

Zázrivá – Hruštín 5:0 (4:0)

Góly: Zacharovský 2, Mahút, Mäsiar (z 11m)

Domáci nastúpili na zápas s odhodlaním potvrdiť postup, ktorý im posledné štyri roky vždy tesne unikol. Zázrivá sa ujala vedenia už v 7. min, po góle najstaršieho hráča v domácom drese, Juraja Zacharovského. Ten istý hráč v 21. min zdvojnásobil domáce vedenie. Zázrivá nepoľavovala a 35. min dal Pavol Mahút už na 3:0. V závere prvého polčasu domáci kopali pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Peter Mäsiar. Do kabín sa tak išlo za rozhodnutého stavu 4:0. V druhom polčase domáci kontrolovali hru a hostí k ničomu vážnemu nepustili. V 57. min dal posledný gól zápasu Tomáš Kitaš. Hostia sa z niekoľkých malých šancí nedokázali presadiť a tak domov cestovali s poriadnou nádielkou. PETER LACKO

Zostava domácich: Kollárik (65. L. Kitaš), Láštic, Zaťko (59. Otruba), P. Kralčák, Lacko, Mäsiar, J. Kralčák (71. Janťák), Mahút, T. Kitaš, Zacharovský, Drengubiak

Zostava hostí: Lihan, Kampoš, Mazaček, Hojo (55. Ľubek), Krivačka, Plančo, Kupčulák, Dirga, Zajac, Tomulec, Škapec

ŽK: Zajac

Lokca – Veličná 4:0 (3:0)

Góly: Kastali 3, Verníček

Lokca sa ujala vedenia v 17. min gólom Daniela Kastaliho. Po pár minútach zvýšil skóre domácich Ľubomír Verníček. Následne skóroval opäť Daniel Kastali. Do konca prvého polčasu domáci viedli už 3:0. V druhej polovici hry uzavrel Daniel Kastali svoj hetrik, čím zvýšil na konečných 4:0.

Šancu mali aj hostia. Vytrvalo odolávali nájazdom súpera, no nepodarilo sa im presadiť. Lokca mala počas hry jednoznačnú prevahu. Bojovnosťou si výhru zaslúžila. PAVOL BARTOŠ

Zostava domácich: Kuchťák, Jančiga, Michalčík (71. Jadroň), Farský, Verníček (72. Martin Vajdiar), Bombjak, Lech (77. Matúš Vajdiar), Balák, Kastali, Graňák, Ondrek

Zostava hostí: Martin Huba, Serdel, D. Zvara, Stehura, M. Zvara, Kampoš, Dubovec, Miroslav Huba, Sučák (65. Dubovec), Kajan, Kubačka

ŽK: Serdel, Kampoš, ČK: Serdel

Podbiel – Leštiny 3:1 (2:0)

Góly: Dedinský, Kanderka, Kočalka – Slamka

Domáci nastúpili do zápasu s odhodlaním vyhrať. Už v prvej minúte sa ujali vedenia. Po centri Jakuba Kanderku skóroval Maroš Dedinský. Do konca prvého polčasu Podbiel zvýšil na 2:0 gólom Jakuba Kanderku.

V druhej polovici hry sa domáci s výsledkom neuspokojili a Peter Kočalka zvýšil na 3:0. v závere sa hosťom podarilo presadiť a znížiť na 3:1 zásluhou Antona Slamku. Výhra napriek tomu ostala zaslúžene doma. PAVOL LOFFAJ

Zostava domácich: Mikulášik, P. Pavčo, Huraj, Dreveniak, Dedinský, J. Pavčo (46. N. Trstenský), Pavelek (67. J. Trstenský), M. Pavčo, Repka, Kočalka (81. Dolník), Kanderka

Zostava hostí: M. Michna, Pangrác, Hubčík, Bukna, Beľo, V. Michna, Krkoška (62. Lupták), Slamka, Melicherčík, J. Sitek (69. A. Sitek), Murin

ŽK: P. Pavčo, Kanderka – Hubčík, Krkoška, Sitek, ČK: Kanderka – Beľo

1. Novoť                     19        14        3          2          60:29   45

2. Zázrivá                     19        14        2          3          49:12   44

3. Hruštín                     19        10        3          6          32:34   33

4. Or. Lesná                19        10        2          7          48:36   32

5. Krivá                       19        8          5          6          41:29   29

6. Leštiny                     19        8          3          8          36:32   27

7. Babín                       19        8          3          8          38:49   27

8. Medzibrodie            19        7          4          8          37:40   25

9. Rabča                      19        6          4          9          50:54   22

10. Podbiel                  19        5          3          11        34:56   18

11. Lokca                    19        4          2          13        33:57   14

12. Veličná                  19        3          0          16        23:53   9

Najlepší strelci: 18 – Daniel Válek (Medzibrodie), 16 – František Masničák (Rabča), 15 – Jakub Kanderka (Podbiel)