Mužstvo Hruštína odohralo v Rabči iba jeden polčas

Hráči Istebného a Lokce sa dočkali v štvrtom kole prvých bodov v siedmej lige

Rabča vyhrávala po prvom polčase už 3:0. Rabča vyhrávala po prvom polčase už 3:0. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Leštiny – Vasiľov 2:2 (1:1)

Góly: Zámečník, Krkoška – Kubačka, Križan

Za favorita zápasu boli pasovaní hostia, ktorí ešte nestratili bod. Začali však rozpačito, čo domáci využili na strelenie vedúceho gólu. V 9. min sa to podarilo Zámečníkovi. Vasiľovčania mali skvelú možnosť na vyrovnanie o 7 minút. Hlavný rozhodca odpískal po ruke v šestnástke jedenástku, ktorú videl asi len on. Loptu si postavil Križan, ale brankár Michna ho vychytal. Hostia sa dočkali vyrovnania v nadstavenom čase prvého polčasu. Hlavičkou po rohu skóroval Kubačka. Po zmene strán bol Vasiľov futbalovejší, čo vyústilo v 56. min do vedúceho gólu z kopačky Križana. Leštiny sa nevzdávali, no šance zahadzovali. Až v samom závere sa na nich usmiala futbalová šťastena. Aspoň bod im zariadil Krkoška, pre ktorého to už bol štvrtý gól v sezóne.

Zostava domácich: M. Michna – Murín, Mačuha, Pangrác, Bukna, Tomaň, Beľo, Bobrík, Kočalka (58. Slamka), Zámečník (73. Lupták), Krkoška

Zostava hostí: Poništiak – Voška, Š. Baraniak, Gustiňák, F. Baraniak, Sadžakov, Križan, Gemeľa, Dopater, Kubačka, Feja

ŽK: Krkoška, Lupták (obaja Leštiny)

DALIBOR KOŘALNÍK

Lokca – Sihelné 2:1 (1:1)

Góly: M. Graňák, Ľ. Balák – T. Skurčák

Začiatok zápasu patril domácim futbalistom, ktorí chceli získať prvé body v novom ročníku. Ich úvodná aktivita bolo odmenená v 9. min, kedy sa najlepšie v skrumáži zorientoval Michal Graňák a brankárovi nedal žiadnu šancu. Odpoveď Sihelného prišla už o 7 minút. Nedorozumenie v obrane domácich potrestal Tadeáš Skurčák. To bolo do prestávky všetko. Ďalší gólový moment prišiel hneď po obrátke a bol nakoniec víťazný. Domáci Ľuboš Balák využil zlé spracovanie hráča hostí. V ostatných minútach hráčom pod vplyvom slnečného počasia odchádzali sily a veľké šance si už nevypracovali.

Zostava domácich: Kupčulík – T. Verníček, Michalčík, Ľ. Verníček, Maťuga, Lech, Balák, M. Graňák, Jadroň, Kormaňák, Vajdiar (66. P. Graňák)

Zostava hostí: Jašák – Randiak, Madleňák, Skurčák, Pindjak, Fernéza, Juritiak, Blažeňák, Grobarčík, Kolčák (46. Gluch), Trabalík

ŽK: Lech, Jadroň, Vajdiar – Madleňák, Skurčák, Juritiak, Grobarčík

DUŠAN VAJDIAR

Prečítajte si tiež: Hráči Klina zaskočili Vavrečku skvelým obratom (+foto) Čítajte

Istebné – Kraľovany 3:2 (1:1)

Góly: Zaťko, Kapusta, Kostroš – Jesenský (z 11 m), Lepeta

Vo štvrtom kole starosti s počasím určite neboli. V predchádzajúcom boli dve stretnutia nedohrané a ďalšie sa vôbec nezačalo. Jedna starosť mužstvu odpadla. S tou druhou, výkonnostnou, sa muselo popasovať. Kraľovany v predchádzajúcom dueli bodovali naplno. Domáci obišli nasucho v mokrom počasí. Istebné hostia predbehli bodovo aj umiestnením, tak sa čakalo, ktorý zo súperov si zaknihuje prvé body alebo zveľadí konto v tabuľke. Domáci boli prvú štvrťhodinu zaskočení rýchlou a technickou hrou hostí na jeden dotyk. Postupne sa hostitelia osmelili a prebiehala vyrovnaná hra oboch strán. Útoky sa prelievali od jednej bránky po druhú. Striel bolo ako šafranu, ale o to nebezpečnejšie. Zo strany domácich stojí za zmienku ešte nastrelená ľavá žrď a nebezpečné protiútoky vedené najmä Zaťkom, ktorý bol aj autorom vedúceho gólu Istebného. V závere polčasu sa šťastena usmiala aj na hostí v podobe vyrovnávajúceho gólu z penalty.

Začiatok druhého dejstva sa začal lepšie pre Istebné, keď po vydarenom brejku skóroval Kapusta. Netrvalo dlho a na dvojgólový rozdiel zvýšil Lukáš Kostroš. Radosť na strane domácich netrvala dlho, keď z ojedinelého útoku hostia znížili po góle Lepetu, ktorého strela bola tečovaná hráčom Istebného. Po tomto smolnom zásahu sa hra odohrávala medzi šestnástkami s malými náznakmi šancí, ale výsledok zápasu sa už nezmenil.

Zostava domácich: Sokol – Trnovský, Huba, Kapusta, I. Požgay (46. Škuta), Šúth, Puškáš (66. M. Požgay), Furinda, Kuriš (54. Serdel), Kostroš, Zaťko

Zostava hostí: Tabačak – Huntata, Pavol Lovás, M. Had, Janota (76. Vojčák), Peter Lovás, Ondrejka, Lepeta, Jasenský, Kmeť, R. Had

JÁN ČERNICKÝ

Rabča – Hruštín 3:0 nedohrané

Góly: Adamčík, Joščák, Krivanka

Hruštín pricestoval na zápas len s desiatimi hráčmi, čo sa podpísalo na nielen na výkone, ale aj na celkovom obraze hry. Rabča sa ujala vedenia už v 3. min po strele Martina Adamčíka spred šestnástky. Už v 7. min sa skóre menilo opäť, keď skóroval Matúš Joščák. Rabča neustále súpera tlačila a vypracovala si niekoľko ďalších šancí.

Posledný gól prvého polčasu dal v 32. min po prihrávke z pravej strany Patrik Krivanka. Hosťom sa do polčasu zranili dvaja hráči a tak na druhý polčas ani nenastúpili.

Zostava domácich: Adamica, Jadroň, Brezoňák, Kvasňák, Rypák, Adamčík, Galis, Sivka, Jagelka, Krivanka, Joščák

Zostava hostí: Hnojčík, Kampoš, Bražina, I. Vigoda, J. Vigoda, Plančo, Štajer, Dirga, Martvoň, Škapec

ŽK: Kampoš

JOZEF HAVLÍČEK

Podbiel – Babín 2:3 (2:1)

Góly: Kanderka, Peter Huraj – J. Vraňák 2, J. Adamica

Podbiel sa ujal vedenia už v úvode zápasu po peknej kombinácii Kanderku, ktorý sa ako prvý zapísal na listinu strelcov. Vedúci stav svietil na tabuli až do 40. min, kedy sa hosťom podarilo vyrovnať, a to z odrazenej lopty. Do konca polčasu sa podarilo vsietiť ešte jeden gól. Na konto si ho pripísal Peter Huraj, čím poslal svoj tím do vedenia.

V druhom polčase mali navrch hostia. Po chybe brankára dorovnali stav a vzápätí strelili aj vedúci gól. Oba z kopačky Jozefa Vraňáka. Do záverečného hvizdu sa Podbiel snažil, ako vedel, no hostia si náskok ubránili a tešia sa tak z cenných troch bodov.

Zostava domácich: M. Pavelek, Dreveniak, Pavol Huraj (88. S. Pavelek), Trstenský, Gočal, Repka, Kanderka, Peter Huraj, Latka, Kocoň (65. Vysloužil), Dolník

Zostava hostí: Múdry, Orčík, Kurtulík, Kunocha, J. Adamica, Paľo (66. V. Adamica), Š. Genšor, D. Genšor, Jaššo, Ľ. Adamica, Vraňák

ŽK: Kocoň – J. Adamica, Kunocha

JÁN SITEK

Or. Lesná – Krivá 1:4 (0:1)

Góly: Kostolňák – 2 Pavčo, Kostolný

Po opatrnom začiatku prví udreli hostia a Kostolný otvára skóre zápasu. Do konca prvého polčasu napriek šanciam na oboch stranách ostalo nezmenené. Druhé dejstvo začali lepšie domáci, ktorí miernu prevahu vyjadrili gólom Kostolňáka. Podľa pravidla nedáš – dostaneš sa hostia ujali vedenia gólom Pavču, hoci zaváňal ofsajdom. Hneď po inkasovanom góle, a po nedorozumení v domácej obrane, hostia zvyšujú na 3:1. Domáci sa snažili skorigovať výsledok, ale inkasovali ďalší gól opäť z kopačky Pavča.

Zostava domácich: A. Olbert – Kojda, Murín, Fajčák (44. A.Vrábeľ), Tisoň, Kostolňák (75. Dulovec), Laššák, D. Olbert, Nádašsky, Briš.

Zostava hostí: Chmelár – Vidiečan, Tokár, Leštinský, Kostolný (80. Janota) Polčic (75. M. Kubala), Habovštiak, J. Kubala, Oláh (59. Leginus), Hirner, Pavčo.

ŽK: Kostolňák – Tokár, Habovštiak, Hirner

FRANTIŠEK DULOVEC ST.

Tabuľka 7. ligy

1. Vasiľov                    4          3          1          0          13:4     10

2. Krivá                       3          3          0          0          11:3     9

3. Or. Lesná                4          2          1          1          11:6     7

4. Babín                       3          2          1          0          5:3       7

5. Sihelné                     3          2          0          1          10:6     6

6. Rabča                      3          2          0          1          6:7       6

7. Podbiel                    4          1          1          2          10:11   4

8. Istebné                     3          1          0          2          4:9       3

9. Kraľovany               4          1          0          3          7:13     3

10. Lokca                    4          1          0          3          7:13     3

11. Leštiny                   3          0          2          1          6:7       2

12. Hruštín                   4          0          0          4          1:9       0

Najlepší strelci: 5 – Filip Jagelka (Sihelné), Marek Križan (Vasiľov), Jakub Kanderka (Podbiel), 4 – Dávid Olbert (Or. Lesná), Slavomír Krkoška (Leštiny), Pavol Pavčo (Krivá)