Dolný Kubín bol blízko k prvému bodu v novej sezóne

Skvelý štart zažívajú v štvrtej lige futbalisti Oravského Veselého. Bez straty bodu vedú súťaž.

Aj napriek červenej karte už v 18. min, odohral Dolný Kubín so súperom vyrovnanú partiu.Aj napriek červenej karte už v 18. min, odohral Dolný Kubín so súperom vyrovnanú partiu. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Or. Veselé – K. N. Mesto 3:1 (2:0)

Góly: Kurtulík, Škuta (z 11 m), Struhár

Tatran ani v štvrtom zápase nestratil bod. V priemernom stretnutí mal hru pod kontrolou. Už v 5. min otvoril skóre Juraj Kurtulík a tesne pred prestávkou zvýšil na 2:0 z jedenástky Vladimír Škuta. Pre kanoniera Oravského Veselého to už bol piaty zásah v sezóne. Po prestávke sa síce hosťom podarilo znížiť, keď nádherne trafil z priameho kopu Beliančin, ale to bolo z ich strany všetko. V 66. min dal konečnú podobu výsledku stopér Peter Struhár. Oravské Veselé zaslúžene vyhralo. Veľa šancí ostalo ešte nevyužitých.

SkryťVypnúť reklamu

Zostava: Trabalík – Struhár, Kumor, Feranec (74. Stašák), Pisarčík, Kurtulík, Škuta (71. Žilák), Šupej, Čiernik, Ociepka, Pňaček (57. Hojo)

DUŠAN REJDUGA

Diviaky – Tvrdošín 1:6 (0:2)

Góly: Sirota 2, Grman, Šikyňa, Gálik, Jendrol

Hostia vstúpili do zápasu aktívne, keď sa už 3. min Grman otvoril skóre. V 28. min po kombinácii Sirota, Lejko, Bartoš posledný menovaný strelovu z 30 metrov zvýšil na 0:2. V prvom polčase dal o sebe vedieť aj brankár Tvrdošína Michalka, ktorý reflexívne chytil tečovanú loptu a nedovolil súperovi znížiť.

Tvrdošín začal aj po prestávke aktívne a už v 47. min jedovatú strelu Bartoša z 12 metrov domáci brankár len s námahou vyrazil na roh. V 50. min rozhodca neodpískal faul v strede poľa na Hradského, hostia sa zbavili lopty a po brejku znížili na 1:2. V 56. min si nabehol Sirota na kolmú prihrávku a gólmanovi nedal šancu, keď na dvakrát usmernil loptu do siete. V 62. min sa Lejko zbavil obrancu a pred prázdnu bránu nahral Gálikovi, ktorý zvýšil na 1:4. O piaty gól v hosťujúcej sieti sa postaral Jendrol. Od Tvrdošína to nebolo všetko, pretože na konečných 1:6 upravil Sirota. Oravský celok prevýšil súpera herne i takticky, čo sa ukázalo na výsledkovej tabuli.

Zostava: Michalka – Jendrol, Gálik, Šikyňa, Hradský, Hajduk (80. Mravec), Sirota, Bartoš, Gerát (46. Dudka), Lejko, Grman (66. Jendrišek)

JOZEF VAVREČAN

T. Štiavnička – Trstená 0:2 (0:1)

Góly: Kubek, Machajda

Trstená nastúpila do zápasu zodpovedne, s úmyslom vyhrať. Ako tradične však zahadzovala aj vyložené šance. Po dobrom začiatku sa dočkala prvého gólu v 26. min, keď sa z priameho kopu trafil do čierneho Juraj Kubek. Hosťom sa tento výsledok podarilo udržať až do polčasovej prestávky. Do druhého polčasu nastúpil oravský tím tak ako do toho prvého. Vypracoval si niekoľko sľubných šancí, no bez gólového efektu. Gólová poistka Trstenej prišla v 66. min, kedy sa presadil Albín Machajda. Diváci viac gólov už nevideli, aj preto Trstená cestuje domov z Turca s tromi bodmi vo vrecku.

Zostava: Smieška, Bulla (86. Butkovič), Jaroš, Kováč, Letaši, Machajda (69. Buška), Šurina, Štober, Greššák (80. Vittek), Gelčinský, Kubek

ŽK: Štober

VOJTECH FUKAS

D. Kubín – Bánová 3:4 (2:2)

Góly: Žákovič 2, J. Válek

Oravské mužstvo odohralo ďalší smolný zápas. Už v 3. min inkasovalo z rohového kopu, no dokázalo rýchlo odpovedať. Po krídle unikol Meľo, ktorý nezištne prihral Žákovičovi a ten sa nemýlil. Žákovič mal potom ešte dve možnosti poslať Dolný Kubín do vedenia, no loptu nedostal do siete. V 18. min išiel predčasne pod sprchy domáci Dávid Válek a početnú prevahu hostia ešte do prestávky využili. Gól však zaváňal ofsajdom. Domáci futbalisti opäť dokázali rýchlo odpovedať. Druhým presným zásahom sa blysol Žákovič.

Prečítajte si tiež: Oravský bežec bol najrýchlejší na Liptove Čítajte

Po obrátke išla do vedenia znova Bánová. V 53. min skončila gólom strela spoza šestnástky. Dolnokubínčania sa nevzdávali a aj tretíkrát vyrovnali. Otruba predĺžil loptu na Jozefa Váleka, ktorý skóroval popri brankárovi. Potom sa hral prevažne medzišestnástkový futbal. Viac z hry mali hostia, ale domáci pozorne bránili. Až v 86. min ukázal rozhodca na biely bod, ktorý rozhodol o osude zápasu. Vzhľadom na bojovný výkon je pre domácich výsledok krutý.

Zostava: Pažitka – Baričák, Nemček (88. Lach), D. Válek, J. Beňuš, S. Meľo (68. Badár), E. Bugan, Otruba, J. Válek, Žákovič, Š. Válek (82. P. Beňuš)

ČK: D. Válek

PAVOL BAČA

Tabuľka 4. ligy Sever

1. Or. Veselé               4          4          0          0          10:2     12

2. Tvrdošín                  4          3          0          1          16:3     9

3. Stráňavy                  4          3          0          1          9:3       9

4. Trstená                    4          2          2          0          12:6     8

5. Bánová                    3          2          1          0          9:6       7

6. Belá-Dulice              3          2          0          1          11:4     6

7. Staškov                   3          2          0          1          9:6       6

8. Z. Poruba                4          2          0          2          8:9       6

9. K. N. Mesto            4          1          1          2          8:9       4

10. Rosina                   4          1          1          2          6:12     4

11. T. Štiavnička          4          1          0          3          3:6       3

12. Bytča                     4          0          1          3          3:20     1

13. D. Kubín                3          0          0          3          4:8       0

14. Diviaky                  4          0          0          4          3:17     0

Ostatné výsledky: Bytča – Belá-Dulice 1:7, Rosina – Stráňavy 0:3, Staškov – Z. Poruba 5:2